Daniel Krawczyk przed meczem Polska - Kazachstan w Szczecinie w 2016 roku fot. Futsal-Polska/ Kacper Tarsa Daniel Krawczyk przed meczem Polska - Kazachstan w Szczecinie w 2016 roku

Niespodzianki w powołaniach na eliminacje. W szerokiej kadrze Krawczyk i Franz

Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Europy w 2022 roku tradycyjnie poznaliśmy szerokie, 25-osobowe kadry, powołane przez selekcjonerów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Błażej Korczyński rozważał powołanie na Maltę m.in. Daniela Krawczyka i Rafała Franza.
Obaj doświadczeni pivoci od dawna nie otrzymują powołań, odkąd za prowadzenie reprezentacji podziękowano Andrzejowi Biandze, a stery całkowicie przejął Błażej Korczyński. Jak spekulowano, Krawczyk mógł zostać powołany na towarzyskie mecze z Serbią w grudniu, jednak ostatecznie za Pawła Budniaka (który tradycyjnie powołania nie przyjął) do Jelcza-Laskowic i Lubina pojechał Karol Czyszek. O możliwym powołaniu Franza Korczyński mówił w zeszłym roku w jednym z wywiadów. Nie zdecydował się jednak na to, a później były zawodnik m.in. Akademii Pniewy, Wisły Kraków i Rekordu Bielsko-Biała zawiesił karierę, wznawiając ją dopiero pod koniec rundy jesiennej w ekstraklasie.

W szerokiej kadrze jest także Mateusz Kostecki z Red Dragons Pniewy, który w seniorskiej reprezentacji nie miał dotąd okazji zadebiutować, choć w tym sezonie jest najlepszym strzelcem ekstraklasy. Kolejnym pivotem w szerokiej kadrze jest Arkadiusz Szypczyński z Acany Orła.
Błażej Korczyński zabrał na Maltę 12 zawodników. Pozostała 13 zawodników z szerokiej kadry może zastąpić któregoś z naszych reprezentantów do ostatniej chwili, a nawet w pewnych okolicznościach w trakcie turnieju. Miało to miejsce np. w czasie eliminacji do Mistrzostw Świata w Zielonej Górze, gdzie kontuzjowanego Bartłomieja Nawrata po pierwszym meczu zastąpił Krzysztof Iwanek.

Szeroki skład reprezentacji na preeliminacje EURO 2022

  • bramkarze: Krzysztof Iwanek, Bartłomiej Nawrat (obaj Rekord Bielsko-Biała), Michał Kałuża (CD Burela FS), Michał Widuch (Piast Gliwice).
  • rozgrywający: Karol Czyszek, Rafał Franz, Dominik Solecki (wszyscy Piast Gliwice), Krzysztof Elsner, Tomasz Kriezel, Marcin Mrówczyński (wszyscy FC KJ Toruń), Robert Gładczak, Tomasz Lutecki (obaj GSF Gliwice), Sebastian Grubalski (Constract Lubawa), Mateusz Kostecki (Red Dragons Pniewy), Daniel Krawczyk (Gatta Active Zduńska Wola), Michał Kubik, Michał Marek (obaj Rekord Bielsko-Biała), Sebastian Leszczak, Adam Wędzony, Mikołaj Zastawnik (wszyscy Clearex Chorzów), Mateusz Lisowski (MOKS Słoneczny Stok Białystok), Piotr Łopuch (AZS UŚ Katowice), Piotr Pietruszko, Sebastian Wojciechowski (obaj GI Malepszy Futsal Leszno), Arkadiusz Szypczyński (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice)