Eliminacje mistrzostw świata kobiet: Polska - Kazachstan 7:0 (6:0)

W drugim meczu fazy Main Round eliminacji mistrzostw świata kobiet w futsalu reprezentacja Polski rozgromiła Kazachstan i awansowała do kolejnej rundy kwalifikacji.

Niespodzianka nie wchodziła w grę. Polki już od pierwszych sekund narzuciły wysokie tempo rywalkom, które jeszcze nigdy nie wygrały meczu o punkty. Przewaga Biało-Czerwonych była przygniatająca. Pierwszy strzał, zablokowany zresztą, gospodynie oddały w... 16 minucie, gdy nasze reprezentantki prowadziły 4:0, a w statystykach miały uderzeń 26. Drugi strzał, za swoje koleżanki z pola, musiała oddać bramkarka Kazaszek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Już do przerwy było 6:0, ostatecznie stanęło na siedmiu bramkach. Triumf z Kazachstanem nie wymazał więc dotychczasowego rekordu, jeśli chodzi o rozmiar zwycięstwa kobiecej reprezentacji Polski, choć była ku temu ogromna szansa. W 2023 roku podopieczne Wojciecha Weissa wygrały w Poreču z Chorwacją 8:0. W tym roku jeszcze wyżej wygrały z Grenlandią (12:1), ale tamtejsza federacja nie jest członkiem FIFA, nie można więc było uznać meczu za oficjalny.

W piątek, w pierwszym meczu grupy 6 fazy Main Round Polska pokonała Holandię 4:2. To oznacza, że Biało-Czerwone wygrały turniej w Astanie i awansowały do fazy Elite Round. Trafią tam do jednej z dwóch grup, w których są już Hiszpania i Portugalia (bez gry w pierwszej fazie eliminacji). Pozostałych możliwych rywali wyłonią kończące się w sobotę eliminacje.

Eliminacje MŚ kobiet: Polska - Kazachstan 7:0 (6:0)

bramki: Julia Szostak (4), Agata Sobkowicz 2 (6, 16), Paula Fronczak 2 (8, 31), Agata Bała (15-karny, 20).
żółta kartka: Wiktorija Zeinali.
Polska: Andżelika Dąbek (Natalia Majewska) - Agata Sobkowicz, Julia Basta, Klaudia Kubaszek, Katarzyna Włodarczyk - Paula Fronczak, Maja Szydełko, Zuzanna Maronde, Agata Bała, Julia Szostak, Wiktoria Pietrzyk, Natalia Matuszewska, Nadia Palkiewicz.
Kazachstan: Wiktorija Zeinali (Swietłana Geinits) - Zuleira Abiszewa, Assem Karażanowa, Żansaja Aubakir, Danira Alkanowa - Swietłana Stupina, Tokżan Bekpenbetowa, Darina Gluczicz, Natalia Giss, Żanerke Perme, Milana Tkacz, Laura Szutowa.

Tabela grupy 6 M Pkty Bramki
1. pl Polska 2 6 11-2
2. NL Holandia 2 3 8-4
3. KZ Kazachstan 2 0 0-13