Powołania do reprezentacji Polski na eliminacyjny mecz z Turcją

Błażej Korczyński, trener futsalowej reprezentacji Polski, powołał 14 zawodników na zgrupowanie i mecz eliminacji mistrzostw Europy z Turcją w Erzurum.

Kadrowicze spotkają się na zgrupowaniu w Pruszkowie 9 grudnia. Kilka dni później polecą do Turcji i tam będą kontynuować przygotowania do meczu, zaplanowanego na 17 grudnia. Spotkanie odbędzie się w Erzurum, mieście położonym ok. 2 tys. metrów n.p.m., stąd warto przybyć tam wcześniej, niż tuż przed samym pojedynkiem.

W składzie reprezentacji zaszło kilka zmian, w porównaniu z towarzyskim meczem ze Słowenią w Opolu. Z trzech zawodników, którzy debiutowali w pożegnalnym meczu Bartłomieja Nawrata, wypadł Oliver Zaręba. Tym razem jest za to inny futsalista z pierwszej ligi, powracający do kadry Piotr Skiepko z Jagiellonii Białystok. Tym razem nie ma też Kamila Kucharskiego. Zamiast defensoraWidzewa Łódź, którego w najbliższym czasie czekają inne reprezentacyjne obowiązki (dostał od Klaudiusza Hirscha powołanie do reprezentacji w socca, piłce nożnej sześcioosobowej na mistrzostwa świata w Omanie), selekcjoner powołał Mateusza Madziąga z We-Metu FC Kamienica Królewska.

Mecz Turcja - Polska rozpocznie rywalizację w grupie 3 kwalifikacji do mistrzostw Europy. Dzień później, 18 grudnia, Słowacja zagra z Mołdawią. Kolejne eliminacyjne mecze odbędą się w lutym 2025 r.

Powołania do reprezentacji Polski na mecz z Turcją (17.12.2024)

bramkarze: Krzysztof Iwanek (Rekord Bielsko-Biała), Michał Kałuża (Pescados Rubén Burela FS, Hiszpania).
rozgrywający: Albert Betowski (GI Malepszy Arth Soft Leszno), Sebastian Grubalski, Paweł Kaniewski, Tomasz Kriezel (wszyscy Constract Lubawa), Michał Kubik, Michał Marek, Kacper Pawlus, Mikołaj Zastawnik (wszyscy Rekord Bielsko-Biała), Tomasz Lutecki (AZS UŚ Katowice), Mateusz Madziąg (We-Met Futsal Club Kamienica Królewska), Piotr Skiepko (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szadurski (Dreman Opole Komprachcice).