Plakat turnieju Plakat turnieju

Kadra U-19 rzutem na taśmę wygrywa z Czechami

Do 38. minuty meczu z rówieśnikami z Czech polska reprezentacja U-19 przegrywała 0:1. W ostatniej chwili wydarła zwycięstwo i w niedzielę zagra w finale towarzyskiego turnieju w słowackim Popradzie.

CzechyCzechy U-19 - Polska U-19Polska
1:2

Bramki: Filip Tomášek - Mateusz Krzymiński, Krystian Antczak.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Czechów 1:0. W drugiej odsłonie taki rezultat utrzymywał się aż do 38. minuty gry. W samej końcówce Polacy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Krystian Antczak (UKS CityZen Poznań) oraz Mateusz Krzymiński (Gwiazda Ruda Śląska).

W niedzielnym finale Polacy zagrają z gospodarzami, którzy swój pojedynek przeciwko Węgrom wygrali 6:1.

Warto dodać, że w Popradzie rywalizują także reprezentacje U-21, ale bez Polski. Trzy drużyny rywalizują ze sobą systemem "każdy z każdym". W sobotę Słowacy zagrali od razu dwa mecze, pokonując Madziarów 4:0 i remisując z Czechami 2:2. Ostatnie 2 zespoły spotkanie między sobą rozegrają w niedzielę.