Jeden z hitów transferowowych lata - Tomasz Lutecki zmienił GSF Gliwice na Constract Lubawa fot. GSF Gliwice Jeden z hitów transferowowych lata - Tomasz Lutecki zmienił GSF Gliwice na Constract Lubawa

Giełda transferowa - lato 2020

To najciekawsza przerwa w rozgrywkach ekstraklasy od lat. Oprócz wielu transferów z zagranicy, mamy też spore grono reprezentantów Polski, którzy zdecydowali się na zmianę barw klubowych - Karola Czyszka, Krzysztofa Elsnera, Roberta Gładczaka, Krzysztofa Iwanka, Tomasza Kriezela czy Tomasza Luteckiego. W zestawieniu uwzględniamy tylko te transfery, które zostały oficjalnie potwierdzone przez kluby lub zostały przeprowadzone w Ekstranecie.

Rekord Bielsko-Biała

Przychodzą: br Matheus Ferreira Ribeiro (sk Mimel Lučenec), pt Bernardo Bernardino (pt VC Santarém).
Odchodzą: ua Ołeksandr Bondar (ua Kardinal Równe), Krzysztof Iwanek (FC KJ Toruń).

Constract Lubawa

Przychodzą: Tomasz Kriezel (FC Toruń), Tomasz Lutecki (P.A. Nova Gliwice), am Victor Seiji Martins de Souza „Vitinho” (kz Żetysu Tałdykorgan).
Odchodzą: Arkadiusz Budzyn (BSF Bochnia), Kacper Zelma (Team Lębork), br Victor Diego Vieira Marinho „Vitinho” (AZS UW Wilanów).

Gatta Active Zduńska Wola

Przychodzą: Karol Czyszek (Piast Gliwice), Krzysztof Elsner (FC Toruń), Łukasz Góralczyk (FC10 Zgierz), Krystian Kraśniewski (TAF Toruń), Kamil Naparło (FC Toruń), Martyn Olejnik (Malwee Łódź), Tomasz Sztaba (Malwee Łódź).
Odchodzą:
br Coquinho (Team Lębork), ua Wiktor Krawcow (?), br Leonardo Mieli (?), es Jesus Quiles (es CD Cobisa FS), Dariusz Słowiński (Widzew Łódź Futsal), Marcin Stanisławski (Widzew Łódź Futsal).

Clearex Chorzów

Przychodzą: Sebastian Brocki (Heiro Rzeszów).
Odchodzą: ua Roman Wachuła (Piast Gliwice)

FC Toruń

Przychodzą: Dawid Bocian (trawa), Krzysztof Iwanek (Rekord Bielsko-Biała), Sylwester Kieper (TAF Toruń), Damian Kondej (trawa), Maksymilian Lewandowski (TAF Toruń), Patryk Szczepaniak (TAF Toruń).
Odchodzą: Mateusz Cyman (AZS UG Gdańsk), Krzysztof Elsner (Gatta Active Zduńska Wola), Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Kamil Naparło (Gatta Active Zduńska Wola).

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

Przychodzą: Szymon Cichy (GSF Gliwice, wypożyczenie z Rekordu Bielsko-Biała), Kacper Goliński (Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg), Jakub Kąkol (Red Devils Chojnice), ua Mykyta Możejko (ua DE Trading Mykołajiwka).
Odchodzą: ch Noel Charrier (GI Malepszy Futsal Leszno), Marcin Firańczyk (it ASD Futsal Potenza Picena), at Gustavo Henrique Steinwandter (Piast Gliwice).




Piast Gliwice

Przychodzą: Łukasz Bogdziewicz (P.A. Nova Gliwice), Tomasz Czech (P.A. Nova Gliwice), br Dasaiev (br Taubaté Futsal), es Ixemad González (ostatnio Acana Orzeł Jelcz-Laskowice), Michał Rabiej (P.A. Nova Gliwice), at Gustavo Henrique Steinwandter (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice), Mateusz Szyszko (P.A. Nova Gliwice), ua Roman Wachuła (Clearex Chorzów), Dominik Wilk (P.A. Nova Gliwice).
Odchodzą:
Paweł Barański (Sośnica Gliwice), es German Rogero Amaro (?), Michał Cygnarowski (Remedium Pyskowice), Karol Czyszek (Gatta Active Zduńska Wola), Marcin Grzywa (Dreman Futsal Komprachcice), br Victor Tavares (?), Wojciech Wołongiewicz (?).

AZS UŚ Katowice

Przychodzą: Robert Gładczak (GSF Gliwice), Marcin Jastrzembski (Gwiazda Ruda Śląska II), Mateusz Omylak (Sośnica Gliwice).
Odchodzą:
Konrad Podobiński (?), Artur Ząbek (?).

P.A. Nova Gliwice

Przychodzą: Jan Biskup (Gwiazda Ruda Śląska), Olaf Białek (Gwiazda Ruda Śląska), Jakub Borkowski (trawa), Łukasz Borkowski (trawa), Piotr Hiszpański (Gwiazda Ruda Śląska), Maciej Małek (FC 2016 Siemianowice Śl.), sk Patrik Zaťovič (sk MŠK Žilina Futsal).
Odchodzą:
Łukasz Bogdziewicz (Piast Gliwice), Szymon Cichy (Orzeł Jelcz-Laskowice, via Rekord Bielsko-Biała), Tomasz Czech (Piast Gliwice), Robert Gładczak (AZS UŚ Katowice), Tomasz Lutecki (Constract Lubawa), Michał Rabiej (Piast Gliwice), Mateusz Szyszko (Piast Gliwice), Dominik Wilk (Piast Gliwice).

MOKS Słoneczny Stok Białystok

Przychodzą: Łukasz Andzielewicz (LZS Choroszcz),Piotr Bondziul (trawa), Norbert Jendruczek (Futbalo Białystok), Piotr Kowalczyk (trawa), Mateusz Łabieniec (trawa), Michał Łabieniec (LZS Choroszcz), by Siarhiej Szostak (wznowił karierę, ostatnio by Dorożnik Mińsk).
Odchodzą:
ua Witalij Lisniczenko (GI Malepszy Futsal Leszno), Mateusz Lisowski (GI Malepszy Futsal Leszno).

GI Malepszy Futsal Leszno

Przychodzą: ch Noel Charrier (GI Malepszy Futsal Leszno), ua Witalij Lisniczenko (MOKS Słoneczny Stok Białystok), Mateusz Lisowski (MOKS Słoneczny Stok Białystok).
Odchodzą:
Jakub Budych (Gredar Futsal Team Brzeg, via Red Dragons Pniewy), Kamil Kruszyński (?), Paweł Synowiec (Gredar Futsal Team Brzeg), Dawid Witek (Gredar Futsal Team Brzeg).

Red Dragons Pniewy

Przuchodzą: Michał Roj (KS Gniezno).
Odchodzą:
ge Giorgi Silagawa (?), Adam Wachoński (zawiesił karierę).




Red Devils Chojnice

Przychodzą: es Álex Arriazu (it Polisportiva Torremaggiore), ua Andrij Burdiuh (ua Food Centre-SumDU Sumy), pt Bruno Fernandes (pt Atlético Luso), sk Kevin Kollár (sk MIBA Bańska Bystrzyca), Robert Świtoń (Gwiazda Ruda Śląska).
Odchodzą: es Igor García Fernández (?), Jakub Kąkol (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice), ua Witalij Kołesnyk (Team Lębork), Jakub Mączkowski (?).

Team Lębork

Przychodzą: br Coquinho (Gatta Active Zduńska Wola), ua Witalij Kołesnyk (Red Devils Chojnice), es Eric Tabares (es Harinus Ibiza Futsal), Kacper Zelma (Constract Lubawa). 
Odchodzą: Dominik Domagała (?), Gracjan Miszkiewicz (kontuzja), Tomasz Musik (?), Jacek Staniszewski (?).

AZS UW Wilanów

Przychodzą: Michał Dobkowski (trawa), Mateusz Kijewski (AZS AWF Warszawa), Daniel Malina (trawa), br Victor Diego Vieira Marinho „Vitinho” (Constract Lubawa), Kacper Skonieczny (trawa).
Odchodzą:
es Victor Santos Llorente (?), Krzysztof Skrzypiec (?).

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg

Przychodzą: br Victor Andrade (?), Jakub Budych (GI Malepszy Futsal Leszno), Bartosz Konieczny (Profi Sport Wrocław), Paweł Synowiec (GI Malepszy Futsal Leszno), Dawid Witek (GI Malepszy Futsal Leszno).
Odchodzą: Patryk Dykus (Dreman Futsal Komprachcice), Janusz Fabijaniak (Dreman Futsal Komprachcice), Mateusz Fabiszewski (?), Kacper Goliński (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice), Tomasz Jaworski (?), Marcin Kucharski (?), Łukasz Nafalski (?), Dominik Porczak (?).

Dreman Opole Komprachcice

Przychodzą: Patryk Dykus (Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg), Janusz Fabijaniak (Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg), ua Serhij Fil (ua Wołodymyr Tywrów), md Alexandru Grigorescu (md FC Nistru Otaci), Marcin Grzywa (Piast Gliwice), Natanael Wnuk (trawa).
Odchodzą: ua Ihor Babans′kych (?), Michał Bienias (?), Rafał Gawin (?), Norbert Poznański (?), Markus Przywara (?), Kacper Pudlik (?), Patrick Riemann (?).