Krzysztof Elsner i Kamil Naparło w Gatcie fot. (nasze.fm)

Krzysztof Elsner i Kamil Naparło w Gatcie

Krzysztof Elsner i Kamil Naparło, dotychczas występujący w FC KJ Toruń, będą teraz reprezentować Gattę Active Zduńska Wola.
O transferach dwóch zawodników Gatta poinformowała na swojej stronie na Facebooku. Nie jest wykluczone, że wcale nie są to ostatnie transfery z FC Toruń. Trzykrotni medaliści ekstraklasy, którzy ostatni sezon skończyli poza podium, ponoszą latem ciężkie straty. Wcześniej klub opuścił bowiem Tomasz Kriezel, przenosząc się do Constractu Lubawa.

Co ciekawe, Gatta zagrała z FC Toruń w poprzednim sezonie tylko raz (rewanżu nie zdążono rozegrać z powodu pandemii koronawirusa), przegrywając we własnej hali 0:4. Kamil Naparło zaliczył wówczas znakomite spotkanie, „murując” bramkę swojego zespołu. Był to jedyny mecz w sezonie, kiedy torunianie nie stracili żadnego gola.

Już w poniedziałek Gatta poinformowała, że w jej barwach dalej występować będą Daniel Krawczyk, Adam Miłosiński, Norbert Dregier oraz Igor Sobalczyk. Dalsza część prezentacji zespołu została zapowiedziana na środę.
Na pewno w Zduńskiej Woli nie mają już grać za to Marcin Stanisławski i Dariusz Słowiński, którzy poinformowali o tym wcześniej w mediach społecznościowych, oraz obcokrajowcy - Brazylijczycy Coquinho i Leonardo Mieli, Ukrainiec Wiktor Krawcow oraz Hiszpan Jesus Quiles.

Gatta już 20 lipca wznowi treningi, gdyż przed rozpoczęciem sezonu czekają ją jeszcze mecze „zaległego” Pucharu Polski. Pierwszy półfinał z Clearexem Chorzów zaplanowano na 15-16 sierpnia, rewanż na 19 sierpnia.