Ołeksandr Bondar wraca na Ukrainę fot. Rekord Bielsko-Biała/ Paweł Mruczek

Ołeksandr Bondar wraca na Ukrainę

Ołeksandr Bondar, pięciokrotny mistrz Polski w barwach Wisły Krakbet Kraków i Rekordu Bielsko-Biała, po siedmioletniej przerwie wraca do Równego.
Bondar musiał szukać nowego klubu po tym, jak bielszczanie zapowiedzieli, że z powodu limitu obcokrajowców spoza Unii Europejskiej i przy transferze Brazylijczyka Matheusa dla Ukraińca zabrakłoby miejsca w składzie. Usługami 38-latka zainteresowane były inne kluby, ale ostatecznie zdecydował się on na powrót na Ukrainę.

Ołeksandr Bondar ma grać w Kardinalu Równe. Występował tam już 7 lat temu, następnie przechodząc do Energii Lwów, a później wyjeżdżając do Polski. W barwach trzech klubów - Wisły Krakbet Kraków, Red Devils Chojnice i Rekordu - Ukrainiec strzelił w ekstraklasie 143 bramki. Jeszcze 11 goli i znalazłby się w TOP-20 najlepszych strzelców w historii.
Były „Rekordzista” zawarł z Kardinalem porozumienie o współpracy na okres jednego sezonu. Bondar już trenuje z klubem i zagra w nowej drużynie na turnieju o Puchar Obwodu Lwowskiego. Strony planują podpisać pełnoprawny kontrakt do końca tego tygodnia - informuje Kardinal.