Malwee Łódź kiedyś występowało już w grupie południowej fot. Malwee Malwee Łódź kiedyś występowało już w grupie południowej

26 drużyn zagra w I lidze. Kto w której grupie?

Po decyzjach Komisji ds. Licencji PZPN oraz Komisji Odwoławczej prawdopodobnie poznaliśmy całą stawkę pierwszoligowców. Wbrew obawom obie grupy nie rozrosną się przesadnie - łącznie wystartuje 26 zespołów.
Oficjalnego podziału na grupę północną i południową dokonał Departament Rozgrywek PZPN. Podział mógł być pewnym problemem, ponieważ jeśli wziąć pod uwagę dotychczasowe występy drużyn z I ligi oraz położenie na mapie miejscowości, w których grają beniaminkowie, na północy powinno grać 14 zespołów, a na południu - 12.

Licencję na grę w I lidze otrzymały: Futbalo Białystok, BSF Bochnia, Dragon Bojano, AZS Uniwersytet Gdański, Sośnica Gliwice, KS Gniezno, AZS UMCS Lublin, We-Met FC Kamienica Królewska, Stal Mielec, Kamionka Mikołów, Grupa CRB Mrówka Mosina, GKS Futsal Nowiny, KS Futsal Oborniki, KS BestDrive Futsal Piła, Górnik Polkowice, Gwiazda Ruda Śląska, Heiro Rzeszów, Zawisza WNS Malwee Rzgów, Victoria Sulejówek, Futsal Szczecin, Unia Tarnów, TAF Toruń, GKS Futsal Tychy, Legia Warszawa, Profi Sport Wrocław i FC10 Zgierz.
Rzut oka na mapę wystarczy by potwierdzić, że jeśli faktycznie wystartuje wspomniane 26 ekip, północna grupa musi liczyć 14 zespołów, a południowa - 12. Alternatywą jest przesunięcie którejś z drużyn na południe - geograficznie najbliżej tego są na pewno dwa zespoły z województwa łódzkiego.

W porównaniu z poprzednim sezonem w I lidze nie zagrają - a przynajmniej nic na to obecnie nie wskazuje - dwa zespoły z południa - Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój i FC 2016 Siemianowice Śląskie.

Białymi plamami na mapie I ligi pozostają kolejny sezon województwa lubuskie i warmińsko-mazurskie. Żadnego przedstawiciela nie będzie też miała Opolszczyzna, ale to z powodu awansu aż dwóch drużyn z tego województwa do ekstraklasy.