Legia chce walczyć o awans. „Gra o najwyższe cele obowiązkiem” fot. Legia Warszawa

Legia chce walczyć o awans. „Gra o najwyższe cele obowiązkiem”

Futsalowa sekcja Legii Warszawa ma przed sobą debiutancki sezon w I lidze. W klubie nie ukrywają, że mają wysokie aspiracje i chcą zbudować na tyle mocny zespół, by móc walczyć o najwyższe laury. Już w tym sezonie legioniści zamierzają bić się o awans do ekstraklasy.

 

Przed nadchodzącymi zmaganiami w I lidze w kadrze warszawskiej Legii doszło do kilku roszad. - Kadra liczy 23 zawodników, a więc podobnie jak w poprzednim sezonie. Z różnych przyczyn odeszło od nas kilku graczy, w związku z tym dokonaliśmy niezbędnych wzmocnień. Kilku chłopaków pokazało się również z bardzo dobrej strony na prowadzonym przez nas przedsezonowym naborze i oni również dołączyli do kadry na ten sezon – mówi nam Paweł Juchniewicz, trener futsalowej Legii.
- Podsumowując, mamy mocną i wyrównaną kadrę, z którą jesteśmy w stanie powalczyć o nasze cele w tym sezonie – dodaje.

4 sierpnia warszawiacy rozpoczęli okres przygotowawczy. Póki co kładą duży nacisk na przygotowanie siłowo-kondycyjne, w czym pomaga trener przygotowania fizycznego Przemysław Kantorowski. Nikt w klubie nie zapomina również o taktyce i pracy z piłką.

- W sierpniu mamy zaplanowanych kilka sparingów z drużynami z ekstraklasy, więc na pewno będzie to bardzo pracowity okres. We wrześniu będziemy chcieli już bardziej skupić się na taktyce, czyli stałych fragmentach gry, obronie oraz schematach rozegrania ataku, ale planujemy również kilka spotkań kontrolnych – zdradza Juchniewicz.

Wiele osób z pewnością interesuje to, czy Legia celuje w błyskawiczny awans do ekstraklasy. - Obowiązkiem Legii Warszawa jest zawsze gra o najwyższe cele, więc nie ukrywamy, iż mimo że jesteśmy beniaminkiem, to będziemy chcieli powalczyć o awans. Stawiamy przed drużyną ambitny cel, ale jestem przekonany, że ciężką pracą, a przede wszystkim konsekwencją, jesteśmy w stanie go osiągnąć – podkreśla szkoleniowiec.
Plany Legii są bardzo poważne. - Do 2024 roku chcielibyśmy zdobyć mistrzostwo Polski. Cztery lata dajemy sobie na to, by być taką siłą, która będzie w stanie walczyć o tytuł – mówił ostatnio prezes futsalowej Legii Warszawa Emil Krysiński w Radiu dla Ciebie.

A kto będzie dla Legii najgroźniejszym rywalem w I lidze? - Zawsze podchodzimy z szacunkiem i pokorą do każdego przeciwnika i mamy świadomość, że jest w lidze dużo drużyn o wiele bardziej doświadczonych od nas. Ciężko jednak wskazywać jednoznacznie kto będzie najgroźniejszy, gdyż w dobie koronawirusa może się okazać, że niektóre drużyny będą miały przymusowe pauzy, co przy późniejszej konieczności nadrabiania zaległości w krótkich okresach, wcale nie musi stawiać teoretycznych faworytów w uprzywilejowanej pozycji – spostrzega Paweł Juchniewicz.

- Mam jednak nadzieję, że uda się dograć cały sezon bez żadnych przeszkód, a o końcowym układzie tabeli zadecyduje jakość i forma sportowa prezentowana przez całe rozgrywki – podsumowuje trener Legii.