Turniej kobiet w Varaždinie: Polska - Włochy 0:4 photo courtesy: Mico Martic/ Futsal Week

Turniej kobiet w Varaždinie: Polska - Włochy 0:4

Kobieca reprezentacja w drugim meczu turnieju Futsal Week w Chorwacji przegrała z Włochami 0:4.

Polska Polska - WłochyWłochy
0:4

Bramki: Bruna Da Silva Borges 2 (18, 23), Renata Adamatti (21), Alassia Grieco (31).
Żółta kartka: Karolina Klabis (Polska).
Polska: Karolina Klabis, Dominika Dewicka - Agnieszka Karcz, Justyna Maziarz, Wiktoria Pietrzyk, Ewelina Bolko - Katarzyna Moskała, Julia Basta, Magdalena Knysak, Patrycja Falborska, Monika Jaskółka, Alicja Zając.

Dziewięć miesięcy temu biało-czerwone uległy Italii 1:6 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, ale nie grały wówczas w najsilniejszym możliwym składzie. Paradoksalnie lepsza personalnie kadra mierzyła się w Włoszkami teraz, na towarzyskim turnieju w Chorwacji, choć zabrakło z kolei strzelczyni jedynej we wrześniu zeszłego roku bramki dla Polek Katarzyny Włodarczyk. Wynik zmniejszył się przed te trzy kwartały tylko minimalnie, ale gra biało-czerwonych napawała pewnym optymizmem. W pierwszej połowie Wojciech Weiss zaskoczył rywalki, desygnując w dużej liczbie akcji do ofensywy golkiperkę Karolinę Klabis. Zalążki akcji wyglądały obiecująco, choć ciężko mówić o tym, by nasze reprezentantki zamknęły rywalki w futsalowym "zamku". Wciąż jednak zmuszały przeciwniczki do obrony i parokrotnie dały się wykazać umiejętnościami bramkarskimi debiutującej między słupkami włoskiej bramki Anie Carolinie.

Włoszki wyszły na prowadzenie w 18. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką, mimo asysty dwóch Polek, piłkę wepchnęła do siatki Bruna Da Silva Borges. Plan gonienia rywalek runął na początku drugiej połowy - Włoszki szybko, po nieskomplikowanej akcji podwyższyły po 43 sekundach gry, a dwie minuty później strzałem przez całe boisko, gdy nasze grały w przewadze, popisała się Borges. Tym samym zapisała na swoim koncie tyle samo goli, co we wrześniu 2018 w starciu z podopiecznymi Wojciecha Weissa. Wynik ustaliła w 31. minucie Alassia Grieco, po koronkowej akcji Włoszek.

W sobotę dzień przerwy a w niedzielę Polki czeka ostatnie starcie - z Mołdawiankami, które w Varaždinie prezentują się zdecydowanie najsłabiej.