Puchar Polski w Futsalu: W niedzielę losowanie I rundy fot. Rekord Bielsko-Biała/ Paweł Mruczek

Puchar Polski w Futsalu: W niedzielę losowanie I rundy

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN dokonał podziału uczestników I rundy Pucharu Polski w Futsalu na makroregiony.

Losowanie par I rundy odbędzie się w niedzielę 22 grudnia 2019 roku o godz. 14:45, w przerwie turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w Tychach. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie przez telewizję Sfera.

Tradycyjnie zespoły w I rundzie zostały podzielone na cztery makroregiony. Losowanie będzie odbywać się tylko w ramach każdego z nich, co w praktyce oznacza, że na początku rozgrywek nie będzie konieczności jechania na mecz na drugi koniec Polski.

 • Makroregion 1:
  Zwycięzcy eliminacji w ZPN: Zachodniopomorskim, Wielkopolskim, Kujawsko-Pomorskim i Pomorskim, a także: KS Futsal Oborniki, KS BestDrive Futsal Piła, KS Gniezno, TAF Toruń, AZS UG Gdańsk, Team Lębork, LZS Dragon Bojano, GI Malepszy Futsal Leszno.
 • Makroregion 2:
  Zwycięzcy eliminacji w ZPN: Warmińsko-Mazurskim, Podlaskim, Mazowieckim i Łódzkim, a także: Zawisza WNS Malwee Rzgów, FC10 Zgierz, Victoria Sulejówek, AZS UW Wilanów, Constract Lubawa.
 • Makroregion 3:
  Zwycięzcy eliminacji w ZPN: Lubuskim, Dolnośląskim, Opolskim i Śląskim, a także: Profi Sport Wrocław, KGHM Metraco Górnik Polkowice, Gredar Futsal Team Brzeg, Berland Komprachcice, KS Sośnica Gliwice, FC 2016 Siemianowice Śl., GKS Futsal Tychy, GSF Gliwice.
 • Makroregion 4:
  Zwycięzcy eliminacji w ZPN: Małopolskim, Świętokrzyskim, Lubelskim i Podkarpackim, a także: GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, BSF ABJ Bochnia, Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój, AZS UMCS Lublin, Heiro Rzeszów, Gwiazda Ruda Śląska.

Należy rozumieć, że w Makroregionie 2 utworzone zostaną 4 pary a 1 zespół otrzyma wolny los, w Makroregionie 4 - 5 par, w Makroregionach 1 i 3 - po 6 par. W ten sposób awans do II rundy uzyskają łącznie 22 zespoły, do których dołączy 10 drużyn z ekstraklasy.

Mecze I rundy muszą się odbyć w obligatoryjnym terminie 6 stycznia 2020 r. Następna faza (przy losowaniu będzie obowiązywał podział północ-południe) została zaplanowana na 8-9 lutego.