Powołania do reprezentacji na towarzyskie mecze z Serbią fot. CASSELLA/Divc5

Powołania do reprezentacji na towarzyskie mecze z Serbią

Błażej Korczyński, selekcjoner futsalowej reprezentacji Polski, powołał 15 zawodników na towarzyski dwumecz z Serbią, zaplanowany na początku grudnia na Dolnym Śląsku.
W składzie znalazło się trzech bramkarzy, przy czym Krzysztof Iwanek ponownie będzie na treningach do czasu przyjazdu na zgrupowanie Michała Kałuży. Ponownie nie w tym nic nadzwyczajnego - hiszpański klub CD Burela FS ma do tego prawo, a zwolni naszego reprezentanta dopiero na oficjalny termin UEFA, po meczu Primera Division.

W kadrze po latach przerwy znalazł się Paweł Budniak z Rekordu Bielsko-Biała, który wcześniej deklarował, że rezygnuje z gry w reprezentacji dowodzonej przez Błażeja Korczyńskiego. Do składu powrócił też Sebastian Wojciechowski, choć w ośmiu meczach ekstraklasy zdobył dotąd dla GI Malepszy Futsal Leszno tylko jedną bramkę. Na razie statystycznie to dla niego najgorszy sezon od czasu półrocznego epizodu w Gatcie Zduńska Wola.

W składzie, w porównaniu z zespołem, który grał w turnieju eliminacyjnym do MŚ, zabrakło miejsca dla Mateusza Lisowskiego z MOKS-u Słoneczny Stok Białystok i Remigiusza Spychalskiego z FC Toruń. Nie ma też leczącego kontuzję, odniesioną w Zielonej Górze, Bartłomieja Nawrata.

Pierwszy towarzyski mecz z Serbią odbędzie się 2 grudnia w hali w Lubinie. Rewanż dzień później w Jelczu-Laskowicach.

Skład reprezentacji na towarzyskie mecze z Serbią (2-3 grudnia 2019)Dodatkowe informacje

  • Źródło: PZPN