Skrót meczu / RekordTV

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 2:3 [SKRÓT MECZU]

Zwyciężając w wyjazdowym meczu z Cleareksem Chorzów futsaliści Rekordu Bielsko-Biała zapewnili sobie mistrzostwo Polski w sezonie 2018/19.

Clearex ChorzówRekord Bielsko-Biała06.05.2019 godz. 20:00

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała
2:3

Protokół meczowy

To czwarty w historii triumf bielszczan w ekstraklasie. Swój pierwszy tytuł świętowali w 2014 roku. Później przez dwa lata musieli zadowalać się brązem, ale od trzech sezonów dominują w lidze. W tym sezonie strzelili w 24 meczach już 146 bramek, co daje średnią ponad 6 goli na mecz, podczas gdy kolejna drużyna w takiej klasyfikacji - Clearex - jeszcze nawet nie przekroczyła setki.

W poniedziałek pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, po strzale Wadima Iwanowa. Przyjezdni wyrównali w 12. minucie, po całym festiwalu słupków (po dwa obu drużyn), gdy zaskoczyli rywali strzałem Oleksandra Bondara po dość klasycznie rozegranym rzucie rożnym. W 16. minucie było już 1:2, gdy Rafała Krzyśkę ciekawym strzałem pokonał Alex Viana, ale z tego prowadzenia podopieczni Andrzeja Szłapy nie cieszyli się zbyt długo. Jeszcze przed przerwą wyrównał Sebastian Leszczak, po znakomitej dwójkowej akcji z Mikołajem Zastawnikiem.

Remisowy wynik utrzymywał się długo w drugiej połowie, mimo kolejnych trafień w obramowanie bramki i niezłych sytuacji, m.in. Bondara na początku drugiej odsłony i Pawła Budniaka w 28. minucie. To jednak właśnie ten ostatni w 37. minucie strzelił trzecią bramkę dla swojej drużyny, po znakomitym zgraniu piłki podeszwą przez Michała Marka. Clearex odpowiedział wycofaniem bramkarza. Po jednej z akcji na parkiet padł Wadim Iwanow, sędziowie jednak - ku zaskoczeniu gospodarzy kazali grać dalej, co przyjezdni wykorzystali na strzał na pustą bramkę. I on jednak zatrzymał się na słupku. Po chwili na trybuny wyleciał jeszcze trener Mirosław Miozga, jego zawodnicy nie zdołali natomiast już sforsować obrony Rekordu.

Czwarte złoto Rekordu oznacza, że bielszczanie są już tylko o jeden tytuł za liderami tabeli medalowej wszechczasów - za Cleareksem i nieistniejącym już od dawna klubem PA Nova Gliwice. Jako trzecia drużyna w historii zaliczyła także swoisty hat-trick, zdobywając trzy tytuły z rzędu - w latach 2000-2002 dokonali tego chorzowianie, a w latach 2009-2011 ich wyczyn skopiowała Akademia FC Pniewy. Czterech tytułów z rzędu nie zdobył dotąd nikt.