Lasik wypożyczony do Gwiazdy

Młody bramkarz Wisły Krakbet Kraków ma wypełnić dziurę po odejściu Rafała Krzyśki i Michała Widucha.

Przygotowania Gwiazdy do nowego sezonu nabierają rozpędu. W piątek w hali MOSiR w Halembie podopieczni Tomasza Klimasa i Szymona Łuszczka zaliczyli kolejny trening. Oficjalnie także sfinalizowano roczne wypożyczenie do Rudy Śląskiej Kamila Lasika. Młodzieżowy reprezentant Polski był zawodnikiem krakowskiej Wisły, ale tymczasem raczej nie miał szans na wygryzienie ze składu Bartłomieja Nawrata czy Kamila Dworzeckiego. Teraz Lasik za konkurenta do bramki będzie miał Daniela Mężyka, także reprezentanta kadry U-19.

Wcześniej Rudę Śląską pożegnali Rafał Krzyśka, który przeniósł się do Tychów, oraz Michał Widuch, już w rundzie jesiennej 2012/13 wypożyczony do GAF-u Gliwice. Ten ostatni po zakończeniu sezonu przeniósł się do zespołu Rafała Barszcza na stałe. Gwiazda deklaruje, że nie są to jedyne nowe twarze, jakie będzie można zobaczyć w nowym sezonie, ale negocjacje z nimi dopiero trwają.

Pierwszy sparing Gwiazda zagra z GKS-em Tychy w najbliższy piątek. Trzy dni wcześniej odbędzie się testmecz na sztucznej nawierzchni na dużym boisku z GAF-em.Dodatkowe informacje

  • Źródło: Gwiazda Ruda Śląska