OSW gra dalej, dziewczyny ze Szczecina bez szans na medal

Futsalistki Uniwersytetu Szczecińskiego mają już tylko czysto teoretyczne szanse na awans do półfinału. Do 1/8 finału zakwalifikowali się za to zawodnicy OSW Olsztyn. .

Olsztynianie musieli wygrać swój drugi mecz grupowy z Cypryjskim Uniwersytetem Technicznym, by awansować do dalszych gier i ta sztuka się Polakom udała. Adrian Korzeniewski trafił do siatki już w 1. minucie i choć później Cypryjczykom udało się na chwilę wyrównać, to później przewaga zespołu Krzysztofa Polujańskiego nie podlegała dyskusji. Do przerwy OSW prowadziła 4:2. W 21. minucie Michael Ioannou strzelił kontaktową bramkę i przez chwilę było nerwowo, lecz już 2 minuty później Piotr Żórański z powrotem podwyższył wynik i razem z kolegami kontrolował przebieg spotkania.
Polska
Cypr

Olsztyńska Szkoła Wyższa - Cyprus University of Technology
7:4

Bramki: Adrian Korzeniewski 2 (1, 8), Lysandros Ioannou (12 - samobójcza), Damian Roksela 2 (20, 27), Piotr Żórański 2 (23, 40) - Michael Ioannou 2 (6, 21), Maciej Waląg (16 - samobójcza), Georgios Onoufriou (39).
Żółte kartki: Mariusz Krech (11), Paweł Galik (16) - Efstratios Sergiou (20), Giorgos Papachristodoulou (37).
Sędziowali: Heredia Javier Navas (Hiszpania) i Daniele Tristan (Francja).
Olsztyn: Kamil Jędrzejewski - Maciej Waląg, Paweł Galik, Piotr Żórański, Adrian Korzeniewski - Mariusz Krech, Kamil Ludwiczak, Damian Roksela, Paweł Miłoszewski.
CUT: Kyriacos Alexandrou - Giorgos Papachristodoulou, Michael Ioannou, Efstratios Sergiou, Elias Chrysantlou - Georgios Onoufriou, Stavros Koutsantoni, Lysandros Ioannou, Constandinos Irodotou, Valentinos Andreou.

W czwartek olsztynianie walczyć mają w 1/8 finału, ale trafili na znakomitego rywala. Na drodze do czołowej ósemki stoi bowiem ukraiński Sumy State University.

Kolejny słabszy występ zanotowały za to zawodniczki Uniwersytetu Szczecińskiego. By zachować szanse większe niż matematyczne na awans do półfinału, musiały ugrać cokolwiek z silnym francuskim Uniwersytetem AS Rouen UC SSE. Niestety Polki już po 3 minutach przegrywały 0:3, a rywalki konsekwentnie powiększały przewagę. Dość powiedzieć, że jedyną bramkę dla USz Anna Szymańska (bramkarka!) zdobyła w 34. minucie, gdy przeciwniczki miały na koncie już... 9 trafień. Ostatecznie dorzuciły jeszcze jedno i utrzymały prowadzenie w grupie A, tymczasem drużyna Łukasza Żebrowskiego spadła na 5. miejsce, z którego będzie się już trudno podnieść.
Polska
Francja

Uniwersytet Szczeciński - Univesity of AS Rouen UC SSE
1:10

Bramki: Anna Szymańska (34) - Rachel Saidi 2 (2, 19), Marine Dafeur 3 (3, 3, 15), Tiffany Vassant 3 (21, 25, 35), Maude Perchey (22), Laurene Ducland (26),
Żółte kartki: Anita Piotrowska (14), Anna Szymańska (24) - Mylene Deschamps (25).
Czerwona kartka: Anita Piotrowska (25 - za drugą żółtą).
Sędziowali: Marco Rothenfluh (Szwajcaria) i Yuriy Kondratyev (Ukraina)
Szczecin: Anna Szymańska - Magdalena Szwed, Joanna Pałaszewska, Katarzyna Tarnowska, Joanna Tokarska - Anita Piotrowska, Karolina Semczyszyn, Dorota Kornacka, Aneta Legec, Mariola Żyła.
Rouen: Marlene Petit, Marine Roussel - Maude Perchey, Marine Dafeur, Mylene Deschamps, Rachel Saidi - Fanny Gosseye, Jennifer Blondy, Laurene Ducland, Lisa Bruny, Tiffany Vassant, Marine Butteux.

W czwartek Uniwersytet Szczeciński zagra z drugim zespołem, który w grupie A zgarnął dotąd komplet punktów - Siberian Federal University.