Zmiana w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 fot. Podlaski Związek Piłki Nożnej

Zmiana w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20

Z udziału w imprezie w ostatniej chwili zrezygnował AZS Uniwersytet Warszawski.

Stołeczny klub swoją decyzję uzasadnia kontuzjami w zespole U-20 i niemożnością wystawienia składu, który mógłby rywalizować w turnieju. Wg naszych informacji z 10 zgłoszonych zawodników 4 nie jest gotowych do gry. AZS UW mógł uzupełnić drużynę nowymi futsalistami (przedłużony termin zgłoszeń upływa we wtorek 17 grudnia), uznał jednak, że organizowanie "łapanki" jest bezsensowne.

Akademicy mieli rywalizować w grupie A z drużynami Pogoni 04 Szczecin, GAF Jasna Gliwice i UKS CityZen Poznań. Zgodnie z regulaminem MMP U-20 wolne miejsce powinno zostać obsadzone drużyną, która w turnieju eliminacyjnym zajęła 3. miejsce i ma najkorzystniejszy ze wszystkich grup bilans spotkań z ekipami z miejsc 1-2. Spośród zainteresowanych najlepszym bilansem legitymuje się Solne Miasto Wieliczka, które jako jedyne w dwóch spotkaniach z najsilniejszymi w swojej grupie zgarnęło 3 punkty (bilans bramek 3-3). Reguluje to paragraf 4 Uchwały nr X/269 z 4.10.2013 roku Zarządu PZPN.

Co ciekawe jest jeszcze jedna drużyna, która ma lepszy bilans z zespołami z miejsc 1-2 w eliminacjach. MOKS Słoneczny Stok Białystok w pojedynkach z Reprezentacją Podlasia U-20 i AZS UW zdobył 3 punkty z bilansem bramek 8-8 (czyli korzystniejszym od Wieliczki). Pech białostoczan polega na tym, że zajęli dopiero 4. miejsce w grupie, gdyż mając 6 punktów - tyle samo co 3. Constract Lubawa - przegrali bezpośrednie spotkanie z pierwszoligowcem. Constract zaś oba mecze, które należy wziąć pod uwagę, przegrał.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Solne Miasto Wieliczka jest zainteresowane zastąpieniem AZS UW w finale.

7. Vamos Gdańsk 0 0-10
* - W klasyfikacji zgodnie z regulaminem uwzględniono tylko mecze z drużynami z miejsc 1-2.